Zuby jsou orgánem, který každému z nás dává docela zabrat. První potíž přichází již v momentě, když se snažíte pro své dítě najít stomatologa, nedej Bože, aby potřebovalo specializovanějšího pediatrického stomatologa. Pokud se Vám tento úkol podaří, postupem času narazíte na další problém. Jak své dítě naučit čistit si zuby? Ze začátku se to jistě neobejde bez křiku. Asi žádné dítě nemá čištění prvních zoubků v oblibě. Nutné ovšem je, aby rodič i přes tyto nepříjemnosti vytrval a dítě jednoduše přivedl ke zvyku pravidelného čištění zubů. Jen tak je totiž možné vyhnout se zubnímu kazu a mnohým dalším problémům. Zubní kaz se nevyhýbá ani mléčným zoubkům úplně malých dětí.

návštěva stomatologa

Někdy za to mohou rodiče, pokud své dítě krmí nevhodnou stravou a pokud ještě navíc nedodržují u svého dítěte základní pravidla ústní hygieny. Někdy naopak se pouze jedná o geneticky danou horší kvalitu skloviny, kterou může mít dítě třeba vrozenou po svých rodičích. U dětí je problém s kazem ten, že pokud dojde až ke ztrátě zubu, je tím ovlivněn také vývoj zubů stálých. Stálé zuby pak mohou vyrůstat v nesprávném pořadí a je následně nutné zuby korigovat rovnátky. Správnou techniku čištění pak Vaše dítě ocení i v dospělosti.

hygiena dutiny ústní

Není tajemstvím, že návštěva zubního lékaře https://120na80.vitalia.cz/clanky/opalovaci-kremy-jaky-faktor-vybrat/ je v dnešní době velmi finančně nákladná a více se tedy vyplatí dbát o své zuby preventivně. Zuby by se měly čistit dvakrát denně dostatečně tvrdým kartáčkem, který ze zubů setře nánosy zubního plaku. Ten je tím nejrizikovějším faktorem pro vznik zubního kazu. Není od věci si jednou, či dvakrát do roka zajít na dentální hygienu Praha, kde Vám provedou čištění doslova hloubkové. Důležité je také nezanedbávat pravidelné preventivní prohlídky u Vaše zubního lékaře. Ten může zachytit kaz v počátečním stadiu, kdy ještě není nutné použít přímo plombu.