Je před vámi šťastné období dlouho očekávané dovolené a zvolili jste si tentokrát pobyt v tuzemsku, například na Třeboňsku s tím, že budete po Třeboňské pánvi jezdit na kole, koupat se v lázeňských bazénech a ochutnávat místní speciality? Pak si vezměte do ruky tužku a papír a pište si seznam věcí, co si vzít s sebou do cestovního zavazadla.

Jakmile budete mít sbaleno, mohli byste si tam ještě připsat uzavíratelné zip sáčky více velikostí. K čemu se vám tu mohou hodit?

Pro zábavu po večerech – hrajete rádi karty a hrací kostky a skládáte puzzle? Večer po aktivní cykloturistice taková zábava jistě přijde vhod. Abyste nic nepoztráceli, zabalte každou karetní hru a všechny podobné předměty tohoto rázu do zipových sáčků, odkud se nic neztratí. Sáček chrání předměty uvnitř před navlhnutím a prachem, což je zejména kro karetní hry zásadní.

náměstí v Třeboni

Pro přírodní suvenýry – vydáte-li se do těchto končin na podzim, kdy se již barví listí stromů, máte jedinečnou příležitost nasbírat si barevné listy do sáčku na zip a vytvářet si pak doma koláž, kterou nalepíte na papírovou čtvrtku a umístíte ji nad psací stůl do pracovny nebo do dětského pokoje. Na Třeboňsku je i dostatek jehličnatých stromů, zejména smrků a borovic, takže by se vám mohly hodit i jejich šišky.

smrkové šišky

Barefoot chodník – zip sáček vám poslouží i pro sběr přírodních materiálů pro domácí bosonohý chodník. Vyrobíte jej z drobných větviček, říčních oblázků, jemného písku ze suchdolské pískovny, modřínových a borových šišek a lomového ostrého štěrku.

Pro náhradní a špinavé spodní prádlo – při cyklistice a turistice je důležité častěji měnit zejména ponožky, propotíte je tu během pár hodin. Ty čisté si vložte do zip sáčku, aby vám nenavlhly nebo nezmokly, a ty špinavé vkládejte do jiného zipového sáčku, který zabezpečí, aby odtud nepronikal žádný zápach.