Manuální práce sice část lidí živí, ale i tak je výroba různých věcí pro mnoho lidí relax, který si žívají během celého roku. Každý kutil si dokáže najít zábavu i v zimě, i když většina věcí se vyrábí v létě, protože většina lidí využívá hezké počasí k venkovním pracím a ke zvelebování domu nebo chaty. Jestli jste se vrhli do plánování rekonstrukce a nebo si v zahradě chcete vytvořit místo kde se vám bude dobře odpočívat, nejspíš budete potřebovat nejen dřevo.

posezení terasa

Některé domy mají přímo zabudovanou terasu, a týká se to především novostaveb. Starší domy nic takového nemívají, ale přesto si jejich majitelé chtějí užívat krásné chvíle pohody v zahradě. V takovém případě je potřeba si vybudovat terasu, která dokáže udělat z obyčejné zahrady místo, odkud se vám nebude chtít domů. Terasa je většinou zděná nebo dřevěná, a podlahu má pokrytou dlažbou. Výběr materiálů je samozřejmě velice individuální, stejně jako u všeho.

Jsou stavební firmy, které vám postaví terasu na klíč, ale jde o poměrně nákladné řešení. Kdo se toho nebojí, terasu si určitě zvládne postavit sám. Nebude to hned, ale jakmile uvidíte jaké dílo vám roste pod rukama, bude to pro vás motivace zabrat a dodělat rozdělanou práci co možná nejdříve. Pokud budete pracovat se dřevem, určitě je potřeba si zjistit, kde vás materiál vyjde nejlevněji. Naopak nejdražší materiál, hlavně dřevo, koupíte v různých marketech, takže lepší je zavolat přímo na pilu, kde vám zpravidla nabídnou lepší ceny.

vruty dřevo

Návštěvě obchodu nebo e-shopu se ale nejspíš stejně nevyhnete, protože jen málokde vám nabídnou výběr vhodných terasových vrutů. Bez těch se při stavbě terasy rozhodně neobejdete. Je potřeba materiály pořádně ukotvit a přidělat k sobě, aby vám terasa nespadla už během procesu výroby. Pokud jste alespoň trochu zruční, určitě to zvládnete.