Nemovitosti v Chorvatsku na prodej nejsou žádným výjimečným jevem. Chorvatsko totiž patří mezi nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou (nejen) pro obyvatele České republiky a zakoupit tu dům znamená využívat jej po celý rok. Připomeňme si, že Chorvatsko patří mezi subtropické oblasti v okolí Jadranu, a že se tu tudíž setkáte se zcela odlišným klimatem.

moře v Chorvatsku

Lákat někoho do Chorvatska v létě k moři je celkem zbytečné, protože stačí jen pár fotek a nemusíte k tomu psát ani řádek textu, nebo dokonce sáhodlouze vykládat, jak je tam slunečné nebe, azurové moře, a jak tam voní pobřežní borovice. Každý ihned pochopí, že je to něco úplně jiného, než jet na Máchovo jezero nebo na Lipno, i když jsou samozřejmě tato rekreační teritoria jedněmi z nejkrásnějších v republice. Něco jiného je ale prohlásit, že se do Chorvatska těšíte i na Vánoce a na oslavu příchodu Nového roku.

silvestrovská oslava

Silvestrovské oslavy probíhají na našem území zpravidla v interiéru. Venku panují obvykle teploty kolem bodu mrazu, a je-li k tomu ještě zatažená obloha, což bývá docela často, není důvod trávit mnoho času venku. Většinou se začneme posilňovat nějakými dobrotami již od rána a někdo neodolá dopřát si sklenku alkoholu. Něco jiného však můžete prožít na Jadranu, tam bývá více Slunce a zimy jsou tam mírnější, takže vás to může i na Silvestra vytáhnout ven do přírody nebo alespoň na procházku podél pobřeží. A kdo je otužilý, neodolá vyzout boty a svléknout ponožky a projít se naboso v mořské vodě.

Silvestr na Jadranu vám nabídne úplně jinou atmosféru, než u nás, moře má své kouzlo nejen v létě, a rozhodně se tu nebudete nudit. Nebudete potřebovat ani odpalovat petardy, i když si to mnozí lidé neodpustí, vystačíte s pohledem na osvětlené promenády podél pláží a budete si tu připadat více sví, více přirození. A pokud vysloveně nevyžadujete v zimě sníh, Silvestr na Jadranu bude určitě báječný.