Zvlášť nebo dohromady

Některé rodiny drží pohromadě až tak, že jim vyhovuje být pospolu v jednom domě. Je to výhodné z mnoha důvodů – stačí vyběhnout po schodech do prvního patra a můžete se ihned domluvit na jakékoli drobnosti osobně, bez nutnosti telefonování na dálku. V domě je obvykle vždy někdo přítomen, takže žádní zloději nemají šanci na úspěch a máte k dispozici jediný zdroj vytápění, čímž se také šetří náklady pro obě rodiny.

stěhování do domu

Jestliže se rozhodnete přestěhovat do dvougeneračního domu ze dvou bytů, můžete akci provést naráz v jediný den, anebo ji rozložit do více dnů. Jak se rozhodnete, je na vás, víceméně to záleží na tom, jak odolní jste vůči stresu, protože stěhování naráz bude náročnější, ovšem na druhou stranu budete zas mít propříště klid. Stěhovací firma vás přestěhuje tak, jak si přejete.

Staří a mladí

Jestliže se spolu s vámi stěhují senioři, měli byste jim pomáhat s balením a tříděním věcí. Může se stát, že tu narazíte na řadu starého haraburdí, co je třeba zlikvidovat, a s tím si pak snadno poradí stěhovací firma. Stěhováci fungují i jako vyklízecí firma, je-li zapotřebí vyčistit od nepotřebných věcí sklep, půdu, podkrovní místnosti nebo zahradní kůlnu.

kartonová krabice

Jaký termín zvolit

Měli byste brát ohled na starší generaci, která vnímá stěhování v Kladně jako zásah do soukromí mnohem víc, než mladí lidé. Může jim činit potíže se rozhodnout, kdy se přestěhovat, a může být pro ně náročný i samotný přesun. Snažte se jim to usnadnit tím, že navrhnete co nejschůdnější období, a tím je zpravidla jaro nebo podzim ve své ranější fázi. V ideálním případě tedy květen a první polovina června anebo září.

Co se týče dne v týdnu, vyplácí se hlavně středa nebo čtvrtek. V pátek si ještě vezmete volno a budete mít pak i celý víkend na zabydlování v novém prostředí. Ve středu a ve čtvrtek má již většina lidí před sebou vidinu volného víkendu a nejsou tolik vystresovaní a nervózní.