Ne, neobávejte se spousty čísel a suchopárného textu, nebude to zde takové. Tu historii probereme velmi stručně pak prozradím, kde u nás je tato finanční věc nejlepší. I když se zdá, že u nás hypotéky neexistovaly vůbec, tak to není až tak docela pravda. Byly u nás k mámí již kolem roku tisíc osm set šedesát pět. Bylo sice jen pět míst, kde je bylo možno získat, ale byly. V podstatě fungovaly až do druhé světové války, kdy postupně zanikly. Za vlády komunistů se samozřejmě peníze půjčovaly také a nemalé obnosy, ale slovo hypotéka se tak nějak moc nepoužívalo. Byla to prostě půjčka, z nich nejznámější byla asi ta novomanželská. Nebylo snad páru, který jí nepoužil. Teprve po sametové revoluci a v období kolem ní se začaly hypotéky vracet. A lidé je začali využívat. Proč by také ne, když už to tu bylo společně s hladem po svém bydlení.

bankovka

V současné době je hypoték spousta a nabízí je skoro každá banka, plus nebankovní sektory. Je opravdu velký výběr a člověk by měl porovnávat nabídky všech společností, aby našel hypotéku, která je nejvýhodnější. Každá bankovní instituce nabízí proto jiné výhody a jiné systémy například splátek. Ve výsledku je to však vždy stejné. Klient, tedy dlužník obdrží na účet nějaký obnos, která poté splácí. Třeba i třicet let.

bankovky

Slíbil jsem, že prozradím, která hypotéka je u nás asi ta nejlepší. Berte však ohled na to, že co napsáno dnes ráno, nemusí být druhý den pravda. Přesto zde uvedu tak zvanou nebankovní hypotéku poskytovanou sektorem těch nebankovních. O jejich výhodách se dočtete na webu společnosti, která tyto hypotéky poskytuje. Nejvíce asi zaujme fakt, že úroky jsou stejné po celou dobu splácení. Takže nějaké překvapivé zvýšení splátek se zde prostě nekoná a konat ani nebude. Další výhodou je bezesporu i to, že je poskytnuta skutečně bleskově. Peníze máte na účtu do hodiny od podpisu smlouvy.