Čeká vás stěhování a rádi byste to zvládli sami? Chcete ušetřit za stěhovací služby, protože jste si jisti, že máte dostatek sil a zkušeností k přemístění pár kusů nábytku na kratší vzdálenost několika desítek kilometrů? Pak si můžete pronajmout dodávku a pustit se do práce. První věc, co byste měli provést, pokud se jedná o stěhování v Praze nebo v dalších větších městech, kde se platí za parkování, zajistit si pro stěhovací den mimořádné parkovací místo. Pamatujte, že k vyřízení žádosti mají úředníci na odboru dopravy celý měsíc!

Sjednejte si pojištění

Každý pronájem dodávky je svým způsobem riskantní pro obě strany. Majitel vozidla se musí pojistit před poškozením vozidla z vaší strany a totéž byste měli učinit i vy. Přece jen je něco úplně jiného, jestliže si pronajmete elektrické kladivo na bourání komínu, jehož poškození vás vyjde na pár stovek, versus pronájem vozidla z půjčovny dodávek v Praze, kdy se vám podaří auto vlastní vinou zdemolovat a musíte uhradit škodu za půl milionu.

stěhování věcí

Mějte po ruce dostatek balicího materiálu

Obrovskou chybou by bylo zapomenout na zabezpečující prvky nákladu uvnitř vozidla. Zajistíte si pojištění, ale situaci nakonec zkomplikujete tím, že naházíte bez ladu a skladu skříně, stoly či postele do nákladového prostoru, rozjedete se s nimi a po pěti minutách jízdy v první ostřejší zatáčce se zpoza vás ozvou dunivé rány, které vám jasně prozradí, že je malér na světě. Promáčknutá a odřená karosérie uvnitř auta se také počítá a pronajímatel vám ji neodpustí a připíše k náhradě.

dodávka pro stěhování

Pamatujte na to a zajistěte si včas dostatek polstrování, například molitanové sedáky, staré hadry a textil k vyhození, více vrstev bublinkové fólie, staré polštáře a deky atp. Vyplatí se toto nepodceňovat a myslet na zadní kolečka. Čím méně malérů, tím méně starostí a nižší finanční úhrady.