Generika Viagry se prodávají po celém světě s velkým obratem, ale přesto se stále objevují lidé, co jim příliš nedůvěřují. Je to zejména z toho důvodu, že jde o uměle vyrobený preparát, nikoli nic přírodního. Za posledních třicet let se u široké veřejnosti zmnohonásobil zájem o přírodní produkty, zejména co se týče potravin a textilií, a o jejich šetrné zpracování i vůči životnímu prostředí. Zajímá je, zda to či ono nebylo testováno na zvířatech, a kolik to také obsahuje syntetických příměsí. Jestliže u mužů dojde k poruše erekce a zájem o sex se začne kamsi vytrácet, tím nejlepším krokem, který mohou provést, je ohlédnout se po přírodních medikamentech. V tomto směru se již osvědčily bylinky, jejichž působení v organismu je komplexní a vzájemně provázané, tzv. synergické. Lidstvo je zná od starověku a jejich vlastnosti, účinnost i bezpečné užívání jsou prověřeny desítkami až stovkami předešlých generací. K těm nejznámějším patří například korejský Ženšen nebo indický Ženšen – Ashwagandha.

milenci v přírodě

Užívání těchto bylin by ale mělo probíhat ruku v ruce se dvěma dalšími důležitými segmenty „práce na sobě“, a sice se změnou dosavadních stravovacích zvyklostí a postojem vůči stresu. Nevhodné jídlo a stres jsou totiž dvě hlavní příčiny vašich obtíží (pokud jimi trpíte právě vy).

novomanželé na svatbě

Další možné příčiny strádání v sexuální oblasti hledejme v psychice, tedy v první řadě v mnoha neopodstatněných předsudcích náboženského, sociálního či osobního charakteru. Týká se to například prožívání sexu, sexuálních poloh, postoji vůči mužskému a ženskému tělu a jeho přirozeným funkcím. Poměrně rozšířený nesmysl je omezení sexuality pouze na genitálie, protože na těle je mnohem více erotogenních zón. A dalším omezujícím a svazujícím faktorem jsou tělesné pachy. Zatímco my se je snažíme všemožně maskovat a skrýt parfémy, lidský čich naopak potřebuje vnímat pach potu proto, abychom dokázali posoudit (tím, že nás vůně potu přitahuje) vhodnost partnera pro zplození a narození zdravých dětí.