Když se vás někdo zeptá, co si představujete pod pojmem kanalizace, zřejmě se budete ošívat a popisovat smrduté kanály, kudy proudí výkaly, plesnivé kusy potravin a různé tlející organické nečistoty, a že nepůjde o nic příjemného. Kanalizace je však vyústěním toho, co se odehrává v domácnostech a dalších obytných prostorách, a ačkoli v odpadovém potrubí není tolik prostoru, jako v potrubí kanalizačním, vnímáme stejný odpor vůči tomu, co se nachází uvnitř.

toaletní papír

Když se vám doma zanese odpad u kuchyňského dřezu nebo neodtéká po spláchnutí tekutina do odpadu z toalety, a vaše manželka či přítelkyně vás požádá o laskavost „něco s tím udělat“, většina mužů sáhne po bedně s nářadím a pustí se do práce. Máme ale lepší nápad, nekomplikujte si život touto nepříjemností a zavolejte bez váhání instalatérský havarijní servis.

moderní koupelna s toaletou

Zápach je někdy nehorázný – lidský organismus je obdařen smyslovými orgány, mezi nimiž zaujímá čestné místo zejména čich. Ten je totiž mnohdy důležitější, než zrak. Po čichu například partneři poznají podle vůně potu, zda je dotyčná osoba vhodná pro plození zdravých potomků, a zda je jejich genetická výbava optimální. Čichem také velmi snadno rozeznáme, co je příjemné a voní nám, a co naopak nepříjemné. Velice nepříjemný je zejména zápach výkalů a odpadového potrubí, je to i varování před nebezpečnými bakteriemi, které se zde vyskytují. Proto nemějte za zlé nikomu, kdo raději čištění odpadu v domácnosti přenechá odborníkům, není to projev zbabělosti, ale spíše zajištění bezpečí pro sebe sama i vlastní rodinu.

Sobota o půlnoci – nezdráhejte se volat instalatéra nonstop kanalizace-instalateri.cz třeba v sobotu krátce po půlnoci, když vám zanesený odpad komplikuje situaci s využitím toalety nebo s prací v kuchyni. Instalatéři jsou k dispozici 24 hodin denně každý den, bez ohledu na datum, zda je svátek, nebo všední den.